Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Trend vodních sportů ve Štýrsku

Kdo hledá rozmanitost vodních sportů, najde ji ve Štýrsku. Skryté propasti, divoká voda a tyrkysová jezera nabízejí v zeleném srdci Rakouska ty nejlepší předpoklady pro nezapomenutelné zážitky ve vodě.

Národní park Gesäusee  © Steiermark Tourismus / Popp-Hackner
Národní park Gesäusee © Steiermark Tourismus / Popp-Hackner
Salza: Nejdelší vodní cesta vedoucí divokou přírodou v Rakousku © Lukas Strobl
Salza: Nejdelší vodní cesta vedoucí divokou přírodou v Rakousku © Lukas Strobl
Národní park Nationalpark Gesaeusee © Steiermark Tourismus / bigshot.at
Národní park Nationalpark Gesaeusee © Steiermark Tourismus / bigshot.at
Canyoning, rafting, kajak nebo stand up paddling: Za poslední dvě desetiletí se vodní sporty ve Štýrsku profilovaly v prázdninový trend pro celou rodinu. Dnes působí v regionu hned jedenáct outdoorových agentur, které se specializují na dobrodružství ve studené vodě. A to přitom nemusí být vždy zrovna extrémní. Vedle vysokých soutěsek a divokých řek naleznou návštěvníci v zeleném srdci Rakouska stejně tak klidná, křišťálově průzračná jezera a romantická místa u skrytých vodopádů obklopených nádhernou alpskou scenérií.

 

Od Salzy až po Mur

Absolutním snem sportovně založených turistů je národní park Gesäuse. Divoké řeky Enns a především Salza patří k těm nejkrásnějším přírodním zážitkům, jaké si lze z divoké vody odnést. S výhledem na Alpy se divoké proudy prodírají známou a hluboce zaříznutou oblastí Gesäuse, nabízející perfektní podmínky pro canyoning, rafting a kajak – pro začátečníky i profesionály.

Snad na žádné jiné řece nelze sílu vody v proudech a vlnách pocítit tak intenzivně, jako právě na Salze. Neobvyklým zážitkem je dvoudenní trekking po divoké vodě, při kterém účastníci táboří v přírodě a každý den ujedou na raftech nebo kanoích 20 kilometrů po proudu řeky.

Rafting spojený s kulturou nabízí trasa Mur-Tour v jižním Štýrsku. Jízda začíná na úrovni převozu přes Mur a vede překrásnou lužní krajinou kolem lodního mlýna až do Gosdorfu s návštěvou vyhlídkové věže a výhledem přes nejvyšší výběžky lužního lesa.
 
 
  

První evropský rafting-camp

Ignaz Lackmaier založil v roce 1979 v Palfau první raftingový kemp v Evropě. Již 35 let nabízí tento rodinný podnik se sídlem v Moarhofu v hornoštýrském Salzatalu trasy po řekách Salza a Enns. Zpočátku vysmívaný nápad s raftingem se do dnešní doby rozvinul v absolutně trendový sport. Kdo by chtěl tento zážitek spojit s víkendovým výletem, může si objednat 2-denní balíček včetně půldenní raftingové túry, vodáckého vybavení, průvodce, večera s grilováním, noclehu v táboře, snídaní a transferu za 85 Euro na osobu. Bližší informace na: www.rafting.at
v angličtině: www.rafting.at/en

 

Rodinné trasy v oblasti Schladming-Dachstein

Nastupte a užijte si čas s rodinou: Na hranici se Salcburskem, od Mandlingu až po Schladming, vedou lehké raftingové túry po řece Enns, vhodné zejména pro výlety rodin s dětmi. Kromě toho nabízí region canyoning, jízdy na hydrospeed a na vorech.

 

Stand up paddling v oblasti jezera Aussee

Meditativní klid a lehké svrbění v břiše se zdají být nemožnou kombinací. Ne tak v oblasti jezera Aussee. Stand up paddling, krátce „SUP“, nabízí všem vodomilům na jezerech Grundlsee nebo Altausseer See kontrastní program s opravdu rychlým přísunem adrenalinu. Potřebujete jen surfové prkno, pádlo a trochu rovnováhy. Za posledních pár let se ze „SUPování“ stal absolutně trendový sport. Oblast Aussee byla jedním z prvních regionů, které tento trend včas rozpoznaly. SUP trénuje nejen svaly a napětí těla, ale je také perfektním doplňkem v zemi vodních sportů, ve Štýrsku, protože SUP dokáže být obojí: meditativní a razantní současně.
 
 

Další informace:
Steiermark Tourismus
Tel.: +43/316/4003-0
E-mail: info@steiermark.com
www.steiermark.com/cs


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.