Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Tyrolsko: Srdce Alp

Srdce Alp je pro dobyvatele zdrojem síly: ať pěšky, na kole, na laně nebo ve vodě, Tyrolsko se dá zažít a vychutnat aktivně. Inspiraci pro příští horskou túru a příští výšlap na kole či po lezeckém chodníku, nebo pro příští sjíždění divoké vody najdete zde. Hory volají!

Letní tyrolská krajina © Tirol Werbung / Bernd Uhlig
V zemi hor se slaví dobytí vrcholů a překonavají vlastní hranice. Tady můžete zdolávat strmé skalní stěny, projezdit hory na horském kole či pokořit divokou řeku. Na konci Vás za to čeká dech beroucí odměna: výhledy, na které nezapomenete. Nedotčená místa, na kterých naleznete klid a načerpáte energii.

Údolí Alpbachtal
je se svými 900 km turistických a naučných stezek skutečným eldorádem pro milovníky sportovních výstupů i poklidných pěších túr. Mezi strmými vrcholky hor a malebnými travnatými vršky je rozeseto na 30 obhospodařovaných chat, které lákají k pobytu a nabízejí místní lahůdky. Na hory dopravují turisty tři lanovky zdarma. Kabinová lanovka v Alpbachu vede na vrchol Wiedersbergerhornu a nabízí krásné panoráma hor a nenáročnou procházku po vrcholu. Výletníci ovšem mohou zvolit i vyhlídkovou trasu a vychutnat si nádherný výhled na hřebeny tyrolských Alp. Z vrcholu Reither Kogel, kam rovněž vede kabinová lanovka, se mohou rodiny s dětmi vydat na túru po okružní turistické stezce. Jedinečným rájem vysokohorské alpské turistiky, který v tyrolských Alpách často nenajdeme, je pohoří Rofan s vrcholem Sonnwendjoch. Na náhorní plošině zde leží Zireiner See, horské jezero s křišťálovou vodou, která přímo svádí k tomu, aby do ní člověk skočil.
www.alpbachtal.at/cz


Úchvatná kulisa očekává pěší turisty na okružní cestě Stuibenfälle v přírodním parku Reutte, která byla oceněna „značkou kvality“. Vrcholem túry, která trvá asi 1,5 hodiny, je skalní soutěska, v níž přes několik skalních stupňů vyvěrá potok Archbach. Po zajištěné cestě Hermannsteig pokračuje trasa kolem malých vodopádů až k velkému vodopádu Großer Stuibenfall. Z nejvyššího místa je krásný výhled na tmavomodré tůně - obří hrnce. Pak vede cesta přes visutý most zpátky. V oblasti přírodního parku Lechtal-Reutte byl 15. června 2012 otevřen zřejmě nejúchvatnější a nejdelší visutý most pro pěší. Je dlouhý 200,5 metru a vysoký 110 metrů. A to je jen jeden ze špičkových zážitků, které skýtá cesta Lechweg, oceněná přívlastkem „první evropská certifikovaná dálková turistická trasa“.
www.reutte.com


Aby se rodinná dovolená vydařila, je důležité mít tu správnou nabídku pro děti i pro rodiče. Proto máme v Tux-Finkenbergu takzvané „rodinné specialisty“. Jsou to hotely, které nabízejí krytou halu na hraní o ploše 1000 m²  – Playarenu v Tux-Vorderlanersbachu. Tam najdou děti všechno, co je baví: lanové centrum, horolezeckou stěnu, dráhu pro motokáry, obří skluzavku, trampolíny, spoustu měkkých hraček a mnoho jiného. A když Playarena v 18.00 hodin zavře své brány, není v Tux-Finkenbergu zdaleka všemu konec. Rodiny s dětmi se pak mohou vydat za svitu pochodní na výpravu za „obrovským ohnivým hadem“, na osmikilometrovou dobrodružnou túru Tuxbach, nebo na koupaliště Finkenberg s řadou vodních atrakcí. Malí hosté to jistě ocení!
www.tux.at


V Prázdninovém regionu TirolWest je svoboda na prvním místě. Kromě pokušení zdolat šest nejznámějších dálkových turistických tras po Alpách se zde nabízí i řada dobrodružství na divoké vodě a ve vzduchu. K dispozici je i 300 horolezeckých tras. Třešnička na dortu v Prázdninovém regionu TirolWest je bezplatná TirolWest Card, kterou hosté obdrží ve svém ubytovacím zařízení a která jim zajistí perfektní  all inclusive program na dovolenou. Tato karta umožňuje například volný vstup do tří přírodních koupališť a do místních muzeí, například do zámku Landeck. Každý den s ní lze podnikat různé zajímavé túry, nebo se přepravovat VŠEMI regionálními autobusovými linkami.
www.tirolwest.atDalší informace:
Tirol Werbung
E-Mail: katarzyna.gaczorek@tirolwerbung.at
Internet: www.presse.tirol.at
V češtině: www.presse.tirol.at/cs

 Níže si můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.