Navigace Obsah Aktivity v Rakousku

Zimní dovolená v Horním Rakousku

V Horním Rakousku si můžete pro své zimní radovánky vybrat ze sedmi špičkových lyžařských oblastí. Po krátkém a nekomplikovaném dojezdu z Česka zde hosté objeví nádherné sjezdovky, překrásné zimní krajiny a srdečné hostitele.

Lyžařký týden v rakouské Šumavě, Horní Rakousko © Oberösterreich Tourismus / Erber

Horní Rakousko je pro české návštěvníky první destinací pro zimní dovolenou v rakouských Alpách. Perfektně upravované sjezdovky všech úrovní obtížnosti si tady užijí rodiny s dětmi, sportovní lyžaři, ale i nadšení příznivci freeridu, a stejně tak si všichni vychutnají kulinářské speciality a ocení vynikající poměr ceny a služeb. Různorodé prázdninové nabídky, od ubytování pro rodiny s dětmi přímo u sjezdovky až po exkluzivní wellness hotely, udělají ze zimní dovolené v Horním Rakousku čistý požitek.

 

Od začátečníků až po sportovní vrcholy
V ráji zimních sportů, v Horním Rakousku, si na své přijde skutečně každý. Ať začátečník nebo profesionál: opravdové zimní radovánky jsou zde zaručeny. Rodiny nadšených příznivců zimních sportů se vyžijí na zábavných sjezdovkách v oblasti Dachstein West v Solné komoře. Sportovní lyžaři si vychutnají vůbec nejdelší sjezdovku Rakouska na Krippensteinu. Vysokoalpská oblast v Solné komoře je ale známá také svými možnostmi variantních tras mimo sjezdovky a byla dokonce několikrát oceněna jako hotspot freeridové scény. Lyžaři s dobrou technikou najdou své sportovní výzvy v Hinterstoderu: Zdejší lyžařská oblast disponuje jako jediná v Horním Rakousku tratí Světového poháru. A k tomu všemu připočítejte úžasné výhledy.

 

Dovolená s celou rodinou
Začátečníci a pohodoví lyžaři se budou nejlépe cítit ve středních výškách náhorních plošin středisek Wurzeralm a Feuerkogel. Nebo najdou ten svůj ráj na Kasbergu v údolí Almtal či na Hochfichtu na rakouské straně Šumavy. Na Hochfichtu právě nově upravují přístup k dolní stanici lanovky: Nová „Skiarena Hochficht“ nabídne plný servis s pokladnou, lyžařskou školou, horskou službou, shopem, gastronomií a novým dětským světem. Oblast určená pro lyžařské začátečníky tak bude v bezprostřední blízkosti restaurace a nové rodinné kavárny. Odtamtud budou mít rodiče svou drobotinu stále pod dohledem zároveň s přímým vstupem do dětského světa. Hosté z Česka se zde mohou navíc těšit na česky mluvící personál v celé lyžařské oblasti.

 

Po požitcích následuje odpočinek
Ať budou příznivci lyžování kroužit své obloučky kdekoli v Horním Rakousku, jedno najdou všude: a to početné horské chaty podél sjezdovek. Ty zvou příznivce zimních sportů k zastavení a ochutnání místních dobrot, jako nejrůznějších variací knedlíků či císařského trhance. Hosté hledající především odpočinek si zase vychutnají příjemné teplo hotelových oáz wellness. Aby se mohli nabití energií příští den opět vydat za novými objevy.


Níže můžete stáhnout tiskovou zprávu v plném rozsahu ve formátu .doc a obrázky v tiskové kvalitě.

Kontakt