Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Celá rodina na lyžiach na vrchole: Hochzillertal je ideálnym miestom rodinnej dovolenky

Lyžovanie je zdravé pre telo, dušu i ducha, posilňuje a zvyšuje kondíciu celej rodiny.

 © Schultz Gruppe

V stredisku Skioptimal Hochzillertal Kaltenbach sa cítia rodiny skvelo. V prvom rade vďaka  181 km vhodných zjazdoviek a v druhom rade vďaka kvalitnej starostlivosti o deti nielen na zjazdovkách, ale i v jedinečnom  klube pre drobcov v Zillertale  - Zwergerl Club – na vrcholovej stanici lanovky Hochzillertal, v rozsiahlom teréne pre začiatočníkov a lyžiarskej škôlke. Nezanedbateľným faktom je i cenová dostupnosť. „Dorast“ vo veku do 6 rokov sa preháňa po zjazdovkách zadarmo, na skipasy pre staršie deti a tínedžerov vo veku do 15 rokov platí 50%  zľava. V porovnaní s cenovo náročnými „odbočeniami“ za občerstvením majú v „SKi-optimal“ tiež osvedčený recept: reštaurácia Marendalm ponúka špeciálne menu pre rodiny a pramenitú vodu z kopcov Zillertalu podáva zadarmo. Dúšok tejto vysokohorskej vody zahasí  predsa smäd najlepšie a dodá energiu na ďalšie jazdy. Deti túžia po „výškach“ – a práve tu sa im želanie splní a kadečomu novému sa priučia. Hochzillertal dopraví celú rodinu lyžiarov bez okľúk a čakania až na vrchol.

Z bezplatného parkovacieho domu v Kaltenbachu dopravia lyžiarov i lyžiarence k obom paralelne premávajúcim kabínovým lanovkám pohyblivé schody a odtiaľ na kopec. Bez čakania v radoch. A presvedčivá je i ponuka na „kopci“. Obe strediská získavajú v rebríčkoch hodnotenia pravidelne - a najčastejšie  v Rakúsku - pri hodnotení pomeru ceny voči hodnote služieb, ústretovosti voči rodinám s deťmi, úrovne istoty snehu a služieb hodnotenie „prospel s vyznamenaním“.

„Trpaslíci v akcii – rodičia na lyžiach“

Podľa výsledkov z dotazníkov o spokojnosti klientov so službami lyžiarskych stredísk hodnotili rodiny s deťmi úroveň starostlivosti o deti v stredisku Skioptimal Hochzillertal Kaltenbach mimoriadne pozitívne. Na vrcholovej stanici lanovky Hochzillertal má vlastný revír klub u trpaslíka - Zwergerl Club. Poskytuje aj krátkodobú starostlivosť o deti (na niekoľko hodín, pol dňa i celodennú) vo veku od 0 do 4 rokov. V rozľahlom areáli pre začiatočníkov funguje pre 4-12 ročné deti profesionálna lyžiarska škola.

Počas obedňajších prestávok a prestávok v lyžiarskej škole sa o lyžiarsky „dorast“ stará personál vo  „svete detí“ Kidsword s rozlohou 300 m2.Tvorivé dielne, Junior Workshops, sú zárukou, že celodenný lístok na lanovky rodičia „vyjazdia“ bezo zvyšku. Vjazdy do 38 kabíniek i lanoviek sú otvorené denne od 7.30 do 16.00 hodiny (posledná jazda kabínovej lanovky).  Z celkovej dĺžky 181 km vynikajúco upravených tratí je 141 km červených a modrých zjazdoviek pre rodiny. Generácia snowboardérov sa stretáva v stredisku Kristallpark Hochzillertal, disponujúcom 14 rozličnými odskokmi. Neďaleko vrcholovej stanice 8-kabínky Hochzillertal II  je každodenne starostlivo upravovaná SUPER-PIPE  (dĺžka = 100 m /výška = 5 m). Lyže, topánky a snowboardy sa dajú na noc odložiť do úschovne: Skidepot obchodu Sport Stock a v Hochzillertali priamo   na  vrcholovej alebo údolnej stanici. V obciach prvého prázdninového regiónu v Zillertale, od Strassu po Aschau sú počas všetkých ročných období útulné obytovania pre rodiny a každý dovolenkový rozpočet.

Rodinné týždne  

Služby (2 dosp. + 2 deti do 14 r.): 7 x nocľah v prázdninovom byte, 6- dňový skipas Zillertaler Superskipass platný aj na ľadovci, využívanie služieb autobusových a železničných liniek prepravcu Zillertaler Verkehrsbetriebe – cena/rodinu od 1.379 €