Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Tri dni „Feelingu na ľadovci a peelingu na duši“ na ľadovci „Mölli“

Tri dni v prašane na natankovanie novej energie na ľadovci Mölltaler Gletscher. Na to, aby ste si „dobili baterky“ stačí pár dní.

 © Schultz Gruppe

Jediné lyžiarske stredisko Korutánska na ľadovci má vhodné podmienky na lyžovanie už od októbra. Prírodný sneh z ľadovca a zasnežovacie zariadenia sú absolútnou zárukou dostatku snehu. Práve sem operatívne „vyrážajú“ z rutiny bežného dňa mnohí lyžiari a snowboardéri. Za energiou z prašanu, do majestátneho sveta hôr 30 troj-tisícoviek štítov pohoria Hohe Tauern, kde sa otvárajú nové výhľady a pohľady na svet, utopené v rutine všetných dní. Absolútnym balzamom na dušu sú aj korutánske špeciality od šéfkuchára reštaurácie Panoramarestaurant Eissee - Klausa Labera.  Jedálny lístok je plný dobrôt a všetky sú k dostaniu: syrové halušky, špička z jahňaťa, ani buchtičky s vanilkovým krémom. Zimná záhrada reštaurácie v nadm. výške 2.800 m má najvyššiu polohu v Rakúsku a slovný zvrat „sloboda až za horizont“ sa tu doslova „zhmotňuje“. A pri troške šťastia tu stretnete niektoré z hviezd svetového pohára: Marcel Hirscher alebo Maria Höfl-Riesch, či Felix Neureuther, zvyknú trénovať práve na ľadovci Mölltaler Gletscher.

A ak nikde inde, práve tu premôže človeka chuť „skočiť“do viazania a pokúsiť sa o najlepší medzičas na: 71 km zjazdoviek na „Mölli“ alebo na 25 km „variantových“tratí, ktoré naozaj stoja za to. Na širokej testovacej carvingovej trati, 7 kilometrovej pretekárskej FIS-zjazdovke alebo v Snowparku s boardercrossmi, jumpami a wave úsekmi sa dá vychutnať rýchlosť a rezať serpentíny. Pri takýchto možnostiach na dosah ruky zostáva už iba jediné: „utrhnúť“ sa z kancelárie a hor´sa za istotou snehu na slnečný juh!

Paušály „Ski)Hit – Start up“– ľadovec Mölltaller Gletscher pozýva! (08.12.2012 – 26.12.2012)

Ponuka: 3  x nocľ. vo vybr. kategórii ubyt. vrátane skipasu na 3 dni (Mölltaler Gletscher a Ankogel) a 3 x typický tirolský obed v lyžiarskej kolibe  
Ceny:  4* hotel vrát polpenzie od  386 €, 3* hotel/hostinec vrát. polpenzie od 275 €,  
3* súkr. penzión s raňajkami od  219 €