Navigation Obsah Aktivity v Rakúsku

Skizentrum Hochpustertal: Bašta rodinnej dovolenky na slnečnej strane Tirolska

Lyžiarske stredisko Skizentrum Hochpustertal pri Silliane, na hranici s Talianskom, je doslova baštou rodinnej dovolenky.

 © Schultz Gruppe

V lyžiarskej oblasti jazdia deti do 6 rokov zadarmo, pre dorast vo veku od 6 do 18 rokov so zľavou 50%. Takéto podmienky vytiahnu hore na hory – ďaleko od školských povinností a stresu i „veľké deti“. Na drobce čaká v klube Bobo Club Hochpustertal perfektná cvičná lúka, mladými snowboardérmi sa hemží na Boarders’ Best Place v  nadm. výške 2.130 m. Najjužnejší snowpark v Rakúsku Ski- & Snowboardpark Yellowsnow  pri vrcholovej stanici lanovky má vlastný „parkový“ vlek. Park oplýva celým radom terénnych prekážok pre začiatočníkov i profíkov a každé ráno žiari ako po „generálke“. Skutočnými hitovkami v období Vianoc, školských prázdnin a Veľkonočných sviatkov sú kempy pre budúcich freestylerov a freeriderov s profesionálnymi športovcami (www.yellowsnow.at) a Risk’n’Fun - kempy podtaktovkourakúskehozdruženiaalpinistov(Österreichischer Alpenverein). Rady na lanovkách ani preľudnené zjazdovky v stredisku Skizentrum Hochpustertal nepoznajú. Na  55 km zjazdoviek má dostatok miesta na široké oblúky celá rodina. Dôkazom skvelých podmienok na tunajších zjazdovkách sú oba maxi zjazdy do údolí - do Sillianu (11 km) a Außervillgraten (9 km). Nadmorská výška a zasnežovanie až do údolia a rodinné skipasy sú od decembra do apríla zárukou „nepoškvrnenej“  radosti z rodinnej lyžovačky. Ďalším uľahčením pre rodiny s deťmi je blízkosť vhodného ubytovania: iba 170 m od údolnej stanice v rezidencii Dolomiten Residenz**** Sporthotel Sillian, prvom rodinnom wellness hoteli vo Východnom Tirolsku. Oddych pre rodičov i potomkov spríjemní prázdninový program Häppi-Päpi – zábava pre omladinu od 3 rokov podprofesionálnym  dozorom (prevádzka 12 hodín denne).

Rodinný hit „Ski Aktiv“ 08.12.11–10.04.12 Dolomiten Residenz**** Sporthotel Sillian

Ponuka All-in-One-Package: 7 x nocľ./gurmánska penzia v izbe pre rodiny • celý rad možností wellnessu  a ďalšie služby v rámci ponuky

• 6- dňový SKI)HIT Skipass (platí v celom Východnom Tirolsku a na ľadovci Mölltaler Gletscher)

Cena: od829 €/dosp. • ceny pre deti na požiadanie na www.sporthotel-sillian.at